Bıçaklı Foseptik Pompaları ve Öğütücülü Foseptik Pompaları Arasındaki Fark Nedir?

Bıçaklı Foseptik Pompaları ve Öğütücülü Foseptik Pompaları Arasındaki Fark Nedir?

Dalgıç pompa seçenekleri arasında yer alan foseptik pompalar bıçaklı ve öğütücülü olmak üzere farklı niteliklerle satışa sunulmaktadır. Kullanım alanları farklı olsa da amaç genellikle aynı olduğundan ihtiyaca bağlı olarak tercih edilmeleri çok çok değerlidir. Siz de bu konuda en özel seçeneklerden fayda sağlayarak kaliteli bir deneyim yaşamaya ne dersiniz? O halde bıçaklı foseptik pompa ile öğütücülü foseptik pompaların neler olduğuna bir bakalım!

Bıçaklı Foseptik Pompa Nedir?

Dikey ve yatay yönde su basabilen bu pompalar endüstriyel alanlarda kullanıma uygun alternatiflerdir. Dikey yönde 25 – 30 metre ve yatay yönde 250 – 300 metre gibi oldukça ciddi mesafelerde su basar. Endüstriyel üretim alanlarının yanı sıra otel ve inşaat sektöründe de yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Pano gerektirmeyen bir yapıya sahip olması ve kurulumunun oldukça basit olması bu pompaların dikkat çekici özellikleri arasındadır.

Bıçaklı foseptik dalgıç pompalar ev elektriğiyle çalışabilen çok yönlü çözümler olarak kabul edilmektedir. Bu pompaları değerli kılansa içerisinde bulunan bıçak sayesinde lifli ve katı olmayan partikülleri parçalayarak tahliye gerçekleştirmesidir. Başarılı bir tahliyenin olmazsa olmazları arasında yer alması nedeniyle bıçaklı foseptik pompaları mutlaka tercih etmelisiniz. Böylelikle hem daha kaliteli hem de daha kullanışlı alternatiflere sahip olabileceksiniz.

Öğütücülü Foseptik Pompaları

Öğütücüleri olan foseptik pompalar kullanım alanları bakımından geniş çözümler sağlar. Bu nedenle de bu pompaları seçmek ve kullanmak çok çok değerlidir. Öğütücülü pompaları özel kılan içlerinde bulunan öğütücü sistem sayesinde katı maddelerin de parçalanmasıdır. Böylelikle hem pompanın işlevselliğini sağlaması hem de tahliyenin tıkanma olmaksızın gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Suların içerisine karışan atıkların daha başarılı bir şekilde tahliye edilmesi adına önemli olan öğütücülü foseptik pompalarla kaliteyi elde etmek mümkün olacaktır. Bu nedenle de kullanım alanını dikkate alarak çözümlere başvurmak çok daha değerlidir. Siz de kullanım alanınızı değerlendirerek daha başarılı bir sonuç elde etmeyi tercih edebilirsiniz. Bu yöntem sizin için konfor ve kaliteyi de beraberinde getirecektir.

Bıçaklı Pompalar ile Öğütücülü Pompalar Arasındaki Farklar

Bıçak ve öğütücü kullanılan pompaların hemen hemen benzer özellikler sergilediği kabul edilmektedir. Ancak iki pompa arasında teknik manada ciddi farklar bulunmaktadır. Siz de farkları değerlendirerek size en uygun pompanın hangisi olduğunu değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu çözüm sayesinde sadece kaliteli değil aynı zamanda kusursuz bir yaklaşım benimsemeniz de mümkün olacak!

Bıçaklı foseptik pompaları, foseptik çukurundaki suyun tahliyesini sağlamak adına kullanılsa da bıçağa sahip olmasıyla dikkat çeker. Bir bıçak yardımıyla çok katı olmayan maddelerin ayrıştırılmasını sağlayarak tahliyede kaliteli bir çözüm sağlamayı başarır. Öte yandan öğütücülü foseptik pompalarında katı ya da sıvı fark etmeksizin ayrıştırma işleminin gerçekleştirilmesi önemlidir. Burada amaç daha kaliteli bir sonuç elde etmek adına çözümlere başvurmaktır.

Hangi Pompayı Seçeceğinize Nasıl Karar Vermelisiniz?

Dalgıç pompa seçenekleri arasında yer alan foseptik pompalarda sistem farklılaşsa da çözümler daima aynıdır. Bu nedenle de kaliteli bir seçenekten fayda sağlamak adına mutlaka doğru pompa seçimi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Henüz bir pompa satın almadıysanız ve sonucun nasıl gerçekleşeceği konusunda bir bilginiz yoksa yapmanız gereken sadece pompanın aşağıdaki detaylar ışığında belirlenmesini sağlamaktır.

Kullanacağınız Alan

Pompa seçerken dikkat edeceğiniz birbirinden özel seçenekler vardır. Bunların başında pompanın nerede kullanılacağına karar vermek gelir. Çünkü pompa doğru yerde kullanılmadığında çok yüksek performanslı olsa dahi ihtiyaçlarınıza cevap vermez. Bu nedenle de bir yaşam alanında mı yoksa endüstriyel üretim alanında mı pompa tercih edebileceğinize cevap vermeniz hayli değerlidir.

Elektrik Tasarrufu ve İhtiyacı

Elektrik, bir pompanın performansını doğrudan etkileyen konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de yapmanız gereken sadece elektrik sarfiyatı ve ihtiyacını saptamak olacaktır. İster bıçaklı foseptik pompası ister öğütücülü foseptik pompası seçecek olun ihtiyacınızı en iyi belirleyecek seçenekler sayesinde kalite odaklı bir deneyim yakalamanın ayrıcalıklarını yaşayın!

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.